Press "Enter" to skip to content

Якісне забезпечення учнів та викладачів, оновлення інфраструктури, посилення співпраці з бізнесом – МОН презентує проєкт Концепції Державної цільової програми розвитку профосвіти на 2022-2027 роки

Для повноцінного втілення реформи професійної освіти до 2027 року потрібно виконати 4 ключових завдання. Вони детально виписані в Концепції Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, проєкт якої вже розміщено на сайті МОН. Надати зауваження та пропозиції до проєкту можна до 17 травня 2021 року.

Схвалення Урядом такої цільової програми передбачено Указом Президента України № 130/2021 “Про пріоритетні заходи розвитку професійної (професійно-технічної) освіти”.

“Тривалий час управлінці займались питаннями професійної освіти за залишковим принципом. Як наслідок, зараз ми маємо недостатнє розуміння ролі кваліфікованих робітників для економічного зміцнення країни, благополуччя громадян. Дуже важливо, що сьогодні профтехосвіта отримує підтримку від Президента України та Прем’єр-міністра України. І ми бачимо, що це не політичний популізм, а реальні дії, спрямовані на отримання конкретних результатів. Підписаний Президентом наприкінці березня Указ щодо пріоритетних заходів для розвитку профосвіти дозволить нам прискорити модернізацію сфери, а ще стане обґрунтуванням для збільшення видатків розвитку профтехів вже з наступного року”, зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

У проєкті наведено стислий аналіз наявних проблем сучасної професійної освіти в Україні. Серед них – недостатня співпраця закладів зі стейкхолдерами сфери, застарілі програми для підвищення кваліфікації педагогів, брак інформації про стан ринку праці тощо. Водночас визначено перелік вже наявних позитивних результатів. Наприклад практика створення навчально-практичних центрів, розроблення стандартів на компетентнісній основі, проведення конкурсів професійної майстерності, зокрема “WorldSkills Ukraine”.

Програма передбачає, що для цілісної модернізації профосвіти необхідно:Проєктом документа також передбачений чіткий та вимірюваний результат від виконання цих завдань. Зокрема, управління та фінансування всіх профільних закладів має перейти на регіональний рівень. Водночас профтехи отримають більшу автономію у прийнятті рішень, стимули для власної навчально-виробничої діяльності шляхом використання податкових пільг. 

Програма передбачає перегляд нинішнього фінансування профосвіти та збільшення його обсягів. Йдеться про:

Для покращення якості профосвіти планується прискорити процедуру затвердження стандартів на компетентнісній основі, а також створити нові навчальні матеріали, зокрема електронні, відповідно до оновлених стандартів. 

Виконання програми триватиме впродовж 2022-2027 років.

Нагадаємо, що МОН провело серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у профосвіті.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/yakisne-zabezpechennya-uchniv-ta-vikladachiv-onovlennya-infrastrukturi-posilennya-spivpraci-z-biznesom-mon-prezentuye-proyekt-koncepciyi-derzhavnoyi-cilovoyi-programi-rozvitku-profosviti-na-2022-2027-roki

Підписуйся на наш Telegram канал та Twitter будь в курсі останніх подій першим.
More from ОсвітаMore posts in Освіта »

Comments are closed.